Halmos Béla Népzenei és Világzenei Fesztivál


2021. július 23. 20.00 óra, Várszínpad

Az előadás hossza: 3 óra, egy szünettel

Online jegyvásárlás
Belépőjegy: 3900 Ft

 

 

Halmos Béla Népzenei és Világzenei Fesztivál

 

Rendhagyó Prímástalálkozó

Lakatos Róbert – hegedű

Herczku Ágnes – ének

Korpás Éva – ének

Balogh Kálmán – cimbalom

Vizeli Balázs – hegedű

Gombai Tamás – hegedű

Bede Péter – szaxofon

Bognár András – nagybőgő

Mester László – brácsa, gardon

„A Rendhagyó Prímástalálkozó nem más, mint a népzene, a jazz, a rock és a klasszikus zene területéről érkező zenészek szupercsapata, a kapcsolódási pont pedig a magyar zenei hagyományok iránti mély tisztelet.” (Simon Broughton, Songlines Magazine)

 

A Rendhagyó Prímástalálkozóban a magyar zenei élet kimagasló egyéniségei muzsikálnak együtt, akik ugyan különböző zenei műfajokat képviselnek, közös zenei anyanyelvük azonban a magyar népzene. A zenekar különlegessége, hogy mindenki prímás, hiszen vezeti a zenét, adja a jeleket, mindenki egyedi, különleges, a zenekar közösen mégis megbonthatatlan egységet képvisel a színpadon.

 

E minden tekintetben rendhagyó formáció tagjai külön-külön is számos rangos díj birtokosai, s első albumuk is a legnagyobb elismeréseket aratta: a neves világzenei szaklap, a brit Songlines magazin 2010-ben beválogatta Top of the World listájára, 2011-ben pedig a zenekar megkapta az autentikus népzene kategória Fonogram-díját.

 

Platon Karataev 

feat. Vecsei H. Miklós és ifj. Vidnyánszky Attila

 

Platon Karataev:

 

Balla Gergely – gitár, ének

Czakó-Kuraly Sebestyén – gitár, ének

Bradák Soma – dob

Sallai László – basszusgitár

 

A Lev Tolsztoj karakteréről elnevezett zenekar tavalyi, Atoms c. lemezével ellépett az eddigi akusztikus iránytól egy hangosabb, grandiózusabb hangzás felé. Az album a legbelsőbb énünk kereséséről és minden megkérdőjelezéséről szól, a dalokban hol önmagunk felé zuhanunk, hol éppen attól távolodunk. Ezen a spirálon kering majd tovább az együttes idén ősszel megjelenő, ‘Partért kiáltó’ c. lemeze, melyről több dal is elhangozhat már az addigi fellépések során, hogy tovább bolyongjunk együtt a létezés magja körül. 

 

„Összetéveszthetetlen, mély érzelmeket kavaró zenéjükben a katarzis, a lelki csúcspont elérése a cél. Szövegeikben a legszemélyesebb módon beszélnek egyetemes, igaz és mindenkire érvényes gondolatokról. De nincsenek megfellebbezhetetlen kijelentéseik. Olyan kérdéseket tesznek fel, amelyek mindannyiunkat foglalkoztatnak, és egy életen át keressük rájuk a válaszokat.

Az angolszász új-indie-folk és a new wave elegye az általuk megszólaltatott zene, amelyben a hangsúly a folkon van. Eddig megjelent két angol nyelvű lemezükön milliós hallgatottságú dalok is szerepelnek.”

Szabó G. László remek összefoglalója a Platon Karataev zenéjéről, Vidnyánszky Attila hozzájuk való viszonyáról:

https://ujszo.com/kultura/zenei-gyongyszemek-mesteri-klipekkel